teaexpress.pl

ZAPRASZAMY NA DEGUSTACJĘ TAJWAŃSKIEJ HERBATY!

Tajwan jest jednym z największych światowych eksporterów herbaty. Położenie tej wyspy, staranne pielęgnowanie tradycji i jednocześnie naukowe podejście dają w efekcie zupełnie unikatowy produkt, którym jest tajwańska herbata.

Podczas degustacji oczywiście i przede wszystkim do woli napijemy się różnych rodzajów herbatnauczymy się je prawidłowo zaparzać i smakować, tak, aby w pełni korzystać z ich dobrodziejstw. Spróbujemy, porównamy, będziemy wdychać jej aromaty. Posłuchamy muzyki herbaty, granej na cienkich strunach naszych wspomnień i skojarzeń. Cztery żywioły: woda, ogień, ziemia i dusza ludzka będą namacalnie obecne podczas degustacji.

Poznamy początki herbaty i historię herbaty tajwańskiej, dowiemy się czego można i warto szukać w herbacie (począwszy od jej składu chemicznego po samorozwój, który dzięki niej można osiągać). Dowiemy się co sprawia, że ceny niektórych rodzajów herbat są tak wysokie, dlaczego w nazwach niektórych z nich pojawia się przydomek „prezydencka”, przełamiemy także wiele towarzyszących herbacie mitów.

Herbata wspaniale prezentuje się sama, bez dodatków. Ale może też stać się wyśmienitym dodatkiem do dania głównego. Kiedy i z czym pić herbatę? Do jakich potraw i przekąsek pasuje herbata? Odpowiedzi na te pytania będziemy szukać nie tylko teoretycznie ale i w praktyce próbując podczas degustacji bardziej nam znanych i całkiem egzotycznych przekąsek do herbaty.

clock    Przewidziany minimalny czas trwania degustacji – 2 godziny

users32    Maksymalna ilość uczestników – 15 osób

home32   Miejsce – w Państwa domu, firmie, lokalu lub w miejscu zapewnionym przez nas