Dong Ding Oolong (Oolong z Mroźnego Szczytu).

Tajwański oolong średnioprażony

Aromat: karmelowy, wyraźny i głęboki.

Smak: pełny, przypiekany, z przyjemną cierpkością. Charakterystyczny posmak taniny.

Polepsza samopoczucie i nastrój, pobudza apetyt. Bardzo dobry aperitif, wspaniała herbata delikatesowa.

Odpowiednia dla koneserów czarnej herbaty, którzy postanowili zapoznać się z oolongami. Jest dobra i na rano, i w dzień, i wieczorem, zapamiętuje się ją już po pierwszym spotkaniu.

Dong Ding oolong – to jedna z najbardziej znanych tajwańskich herbat turkusowych. Mroźny Szczyt znajduje się w centralnej części Tajwanu i ma wysokość 800 m, a herbata, która jest uprawiana na zboczach tej góry, jest bardzo słynna. Co roku na Tajwanie odbywa się konkurs Dong Ding oolongów. Cena jednego kilograma herbaty-zwycięzcy może osiągać 4-5 tys. dolarów i kupienie takiej herbaty jest niemalże niemożliwe nawet na Tajwanie – jest rozkupywana już podczas konkursu.

Nasz oolong nie jest „zwycięski”, lecz jest również bardzo dobry i posiada wszystkie cechy „rodowe” – przede wszystkim wysokogatunkowe i dobrze zauważalne w smaku prażenie.

Prażenie herbaty – to technicznie dosyć prosta operacja, która jednak wymaga od mistrza herbaty wysokich kwalifikacji w zarządzaniu tym procesem. Obecnie na rynku pozostaje coraz mniej prażonych herbat, producenci wolą produkcje bardziej łatwych w produkcji i tanich rodzajów. Cieszymy się, że wśród naszych dostawców są tacy „ortodoksi” (w najlepszym znaczeniu tego słowa), którzy nadal tworzą smaczną herbatę według tradycyjnej technologii.